Romeo and Julia

W dniu 17 maja 2006 o godzinie 16:00 w odbyła się premiera sztuki przygotowanej przez studentów polonistyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

Była to ich praca dyplomowa z języka angielskiego.

Konferansjerkę prowadzili studenci z I roku anglistyki Maciej Głębocki i Paweł Grzeszczak.

Chyba nawet nie trzeba wspominać, że aktorzy i konferansjerzy są studentami pani Profesor Sybilli Golec.

 

Owacyjne przyjęcie niskobudżetowego przedstawienia "Romeo and Juliet" wyreżyserowanego przez Natalię Nikolską.

Na szczególne podkreślenie zasługuje wkład pracy reżyser która potrafiła doprowadzić przy pomocy ogromnego zaangażowania studentów w przeciągu 5-ciu prób do tak spektakularnego sukcesu.

Angelika, Natalia i Erwinem (dwie Julie i Romeo) w towarzystwie głównego animatora i organizatora przedsięwzięcia - Sybilli Golec.

Rola Julii wymagała opanowania ogromnego tekstu tak więc podjęto decyzję o obsadzeniu roli przez dwie studentki. Tak więc do ślubu Julia była grana przez jedną studentkę a po ślubie przez drugą.

Rolę Romea genialnie przedstawił Erwin.

 

sprawdź: Romeo i Julia by Duda-Gracz

Artykuł umieszczony w Wałbrzyskim Informatorze Kulturalnym

Kalejdoskop „Romeo i Julia” po angielsku
W maju wałbrzyszanie mieli okazję zobaczyć „Hamleta” nie dość, że w języku angielskim, to na dodatek utrzymanego w niecodziennej konwencji. W takim właśnie oryginalnym spektaklu z dwoma Juliami — po paromiesięcznej nauce tekstu i dwóch tygodniach prób - pokazało się dwudziestu dwóch studentów II roku polonistyki PWSZ. Dwie jakże sławne rodziny florenckie u Szekspira, to studenccy hiphpopowcy i metalowcy. Przedstawienie przygotowali sami słuchacze uczelni, wyreżyserowała je Natalia Nikolska, a wyborem tekstów i doskonałością przekazu słownego zajęła się Sybilla Golec - lektorka j. angielskiego w PWSZ.

Poniżej przedstawiamy arbitralnie wybrane ujęcia ze spektaklu

 

Liczymy (znaczy się administrator), że wkrótce dostarczone zostaną informacje o komentarze do spektaklu jak i opisy zdjęć (najlepiej w językach których flagi zamieszczone powyżej w menu) które po opracowaniu zostaną umieszczone na tej stronie.

Trzymamy kciuki za młodych artystów. Niestety w życiu tak jest, że włożona praca nie zawsze jest właściwie doceniona.